Zacząć serie od środka. Da się? Recenzja ''Fatum''

By | 12:38 Leave a Comment
Pewnie, że się da! A na pewno z książką Karin Slaughter  ''Fatum''.  Natknęłam się na nią przypadkiem w Empiku na pułkach z przecenionymi książkami. Opis fabuły z tyłu książki jest dosyć krótki, ale klarowny.
Muszę się wam przyznać, że z reguły powieści kryminalistycznych, thillerów oraz horrorów nie czytam, po prostu dbam o swój sen. Jestem osobą, której wyobraźnia potrafi platać figle. (Np. po ostatnim horrorze, na którym byłam w kinie, przez pół roku, bałam się  ciemności mojego pokoju po północy. Wyrosłam z tego!) No jednak tym razem cena mnie zachęciła i stwierdziłam ''Raz kozie śmierć''.
No styl idealny. Od razu się wczułam w klimat.
Całe wprowadzenie do świata głównej bohaterki Sary Linton było dosyć... Hm w sumie to chyba go nie było. Zdziwiłam się, że poruszono tyle wątków z przeszłości kobiety, ale to olałam.
Dopiero po jakimś czasie, kiedy to już kolejny raz sięgałam po książkę z plecaka by umilić sobie podróż w autobusie, przejrzałam jeszcze raz tył książki, znalazłam inne pozycje autorki. Poszperałam na Lubimyczytac.pl i dopiero w tamtym momencie zauważyłam, że to jest  tom 4 z cyklu. Brawo ja. Brawo Karin bo gdyby nie moja ciekawość bym nawet nie pomyślała. Dzięki temu, reszta tomów czeka na mnie!

W każdym razie, czytałam dalej. Przez pierwsze rozdziały postać Sary mnie intrygowała. Lubiłam ją. Była wykształconą,  odważną, mądrą i (jeżeli trzeba było) seksowną kobietą. Moje zdanie szybko ulegało zmianie. Wkrótce zaczęła mnie irytować swoim oziębłym temperamentem. W efekcie końcowym mogę stwierdzić, że jest ciekawą bohaterką.


W Sarę  naładowano wiele ludzkich cech i zachowań, więc ta historia na pewno nie jest oderwana od rzeczywistości. To samo tyczy się drugiego bardzo ważnego bohatera- Jeffrey'a.  Autorkę poniosła fantazja i nasz uroczy policjant skrada wszystkim panienkom serca. (niczym pewien, bogaty Christian Grey z pornografii autorki, która wszystkie sceny seksu najpierw przetestowała na swoim mężu <sarkastycznychichot>)

Przez całą książkę przeplatają się dwie płaszczyzny:
wspomnienia z podróży Sary i seksiaka Jeffrey'a ,a teraźniejszością włamania się tajemniczych terrorystów na komisariat w Heartsdale.
Co to za terroryści? Co takiego wydarzyło się w rodzinnym mieście Jeffrey'a? W co nasz przystojniaczek się wpakował? Pewnie chcesz wiedzieć. Jeżeli tak, no to już w podskokach do biblioteki, empiku, ewentualnie pędź do internetów i szukaj dobrych i tanich księgarni. Jeżeli nie, to szkoda. Wiele cię ominie...

  • Książka kosztowała mnie 27 zł na przecenie z 39zł w Empiku (sklep stacjonarny)
  • 495 stron wciągającej historii Sary i Jeffrey'a
  • Wydana w Polsce w 2013 roku pod szyldem Fabryki sensacji
  • 4 tom cyklu Hrabstwo Grant

L
A Lubimyczytac.pl poleca księgarnie, w których ceny ''Fatum'' są w przystępnej cenie.Do następnego wpisu! Buziaki. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz